آب و هوا
اوقات شرعی
آماربازدید
صفحه اصلی
ایمیل
شهرداری منطقه ۵ ارومیه
اخبار و رویدادها
پیام تسلیت به مناسبت 8 شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیه السلام

پیام تسلیت به مناسبت 8 شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیه السلام

سالروز تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام توسط دشمنان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بر عموم شیعیان و رهروان راه ولایت تسلیت باد.

نویسنده: 5/شنبه, 03 مرداد,1394/دسته ها: خبر

رتبه بندی این مطلب:
3/0
سالروز تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام توسط دشمنان اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بر عموم شیعیان و رهروان راه ولایت تسلیت باد.

در این روز در سال 1344 هجری قبور ائمه بقیع علیهم السلام و نیز قبر حضرت حمزه در احد به دست وهابیون تخریب شد. آنان اضافی بر قبور مطهر ائمه معصومین علیهم السلام، دیگر قبور را هم تخریب نمودند که عبارتند از: قبر منسوب به فاطمه زهرا علیها السلام، قبر مطهر فاطمه بنت اسد علیهاالسلام مادر امیرالمؤمنین علیه السلام، قبر مطهر حضرت ام البنین علیهاالسلام، قبر ابراهیم پسر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، قبر اسماعیل فرزند حضرت صادق علیه السلام، قبر دختران پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، قبر حلیمه سعدیه مرضعه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، و قبور شهدای زمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم. وهابیان در سال 1343ه در مکه گنبدهای قبر حضرت عبدالمطلب، ابی طالب، خدیجه، و زادگاه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و فاطمه زهرا علیهاالسلام را با خاک یکسان کردند. در جده نیز قبر حوا و دیگر قبور را تخریب کردند. در مدینه گنبد منور نبوی را به توپ بستند، ولی از ترس مسلمانان، قبر مطهر ایشان را تخریب نکردند. در شوال1343 با تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیهم السلام اشیاء نفیس و باارزش آن قبور مطهر را به یغما بردند. قبر حضرت حمزه علیه السلام و شهدای احد را با خاک یکسان کردند، و گنبد و مرقد حضرت عبدالله و آمنه پدر و مادر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، قبر اسماعیل پسر حضرت صادق علیه السلام و دیگر قبور را هم خراب کردند. در همان سال به کربلای معلی حمله کردند، و ضریح مطهر را کندند و جواهرات و اشیاء نفیس حرم مطهر را که اکثراً از هدایای سلاطین و بسیار ارزشمند و گرانبها بود، غارت کردند و قریب به 7000 نفر از علما، فضلا و سادات و مردم را کُشتند. سپس به سمت نجف رفتند که موفق به غارت نشدند و شکست خورده برگشتند

 


 

تعداد نمایش ها (835)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان